www.AkcaabatgencLik.Net

www.AkcaabatgencLik.Net

PortalliPortalli  AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Ahmedinejad Dünyaya Meydan Okuyor

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
EftelyA61
İsteKaradeniz.tk
İsteKaradeniz.tk

Kadın
Memleketim : Trabzon
İlgi Alanlarım : hayat

MesajKonu: Ahmedinejad Dünyaya Meydan Okuyor   Çarş. Nis. 18, 2007 9:21 am

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, nükleer programlarından "zerre kadar geri adım atmayacaklarını" söyledi
[/size]
Ahmedinejad, ülkenin güneyindeki Fars eyaletinin başkenti Şiraz'da, halka hitaben yaptığı konuşmada, zorba güçlerin İran'ın ilerlemesini istemediğini, bunun için de önlerine çeşitli engeller çıkardığını kaydetti.
"Zorba güçler bu davranışlardan vazgeçsinler" diyen Ahmedinejad, "Irak'a, Vietnam'a, Filistin, Lübnan ve Afganistan'a bakın. Buralarda ne elde ettiler? Hiçbir şey" diye konuştu.
Batılı ülkelerle gerginliğe yol açan nükleer program konusuna da değinen Ahmedinejad, "İran halkı, kendi kanuni hakkını elde etmek için sonuna kadar direnecek ve bundan iğne ucu kadar geri adım atmayacak" dedi.
Batılı ülkelerden, "kendi oluşturdukları kurumlar ve elleriyle yaptıkları kanunlarla İran'ı engelleyemeyeceklerini bilmelerini" isteyen Ahmedinejad, şunları kaydetti:
"İran halkı bugün, birlik ve beraberlik içinde tamamen nükleer hakkını elde etmek için direniyor ve zirveye çıkmak için de kendi yoluna devam ediyor. İran halkı kendi hakkını elde etmek için ısrar edecek."

Nükleeree hayır belki ama Ahmedinejada hayranım... Adam halkına güveniyor. halk arkasında birliği oluşturmuş. Birlikle herşey hallolur. Bu adam boşa kafa tutmuyo dünyaya bi bildiği var elbet ... fakat olurda bir savş hali çıkarsa bundan en zararlı çıkacak ülke Türkiyedir...
Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası